Prezent dla mężczyzny. Co zrobić, aby był wyjątkowy?

Badanie „Świąteczny prezentowy savoir vivre według Polaków” wskazało, że aż 87% z nas ma zwyczaj obdarowywać swoich bliskich w święta. Inspiracji szukamy w social mediach (19%) lub zbieramy pomysły przez cały rok (18%). Zdarza nam się jednak kupować je na ostatni moment. Nie jest to złe rozwiązanie, o ile prezenty są trafione. Może to stanowić wyzwanie zwłaszcza dla kobiet, które pragną podarować swoim mężczyznom coś wyjątkowego. Dziś podpowiadamy, o jakich zasadach należy pamiętać podczas szukania prezentu dla swojej drugiej połówki. Znasz je?

Zasada nr 1 – kupuj prezent JEMU, nie SOBIE

Lubisz kryminały? Albo czekoladę? To zdecydowanie nie znak, aby kupować swojemu mężczyźnie najnowszą książkę Jo Nesbø i bombonierkę (ponieważ sama chciałabyś je dostać). Wiele osób stosuje w takich sytuacjach projekcję. Na czym polega? To przypisywanie cech, uczuć oraz poglądów innym osobom, podczas gdy w rzeczywistości te cechy i zachowania dotyczą nas samych. Wniosek? Nie wszyscy muszą lubić to, co my. Warto o tym pamiętać. Nie tylko od święta.

Zasada nr 2 – Kupowanie większej liczby przedmiotów zmniejsza wartość każdego prezentu, który dajesz.

My, ludzie, na ogół lubimy zdobywać więcej, gromadzić na zapas… Teoretycznie jest to więc zasada sprzeczna z intuicją. Ale czy na pewno? Pomyśl: jeśli masz w swojej garderobie 50 sukienek, czy to sprawi, że ​​każda z nich stanie się bardziej wyjątkowa? A może nadal będziesz posiadać kilka ulubionych, które na przemian będziesz zakładać? Mężczyzna (choć to uniwersalna zasada) będzie pamiętał o prezentach, które faktycznie odpowiadać będą jego potrzebom. Znasz to powiedzenie: „mniej znaczy więcej”? Tutaj sprawdzi się idealnie.

Zasada nr 3 – Jeśli dajesz prezent, spraw, aby był on użyteczny lub wiązał się z konkretnymi wspomnieniami

Kuszące jest kupowanie mężczyźnie kilku elementów garderoby, wody kolońskiej lub następnego portfela. Dlaczego? Ponieważ są to najłatwiejsze opcje. Jeśli jednak chcesz obdarować go jedną z tych rzecz, upewnij się, że nie będzie tylko okazjonalnym gestem, bez kontekstu. Na przykład: jeśli wiesz, że w dzieciństwie jeździł z tatą na ryby lub z zapałem wspomina o tym, że jego koledzy z pracy wędkują – ciekawym prezentem będzie sprzęt wędkarski. A żeby dodać prezentowi „smaczku” i uzyskać efekt „wow”, warto postawić na rękodzieło wędkarskie, produkowane przez polską firmę. – Wędkarstwo to wspaniałe hobby, które angażuje niezależnie od wieku – mówi Remigiusz Kopiej, pasjonat wędkarstwa i właściciel marki Corona Fishing. – Profesjonalny sprzęt – od wędki po przynęty wykonane pieczołowicie przez rzemieślników z wieloletnim doświadczeniem staną się dla mężczyzny tym, czym dla kobiety torebki od znanego projektanta. To coś więcej niż produkt. To styl życia i zapowiedź niezwykłych doświadczeń – dodaje ekspert z Corona Fishing.

Zasada nr 4 – Dobierz prezent do etapu związku

Zastanów się, na jakim etapie jest Wasza relacja. Czy dopiero zaczynacie się spotykać? A może jesteście małżeństwem z wieloletnim stażem? Dlaczego to tak istotne? Wiele osób ma skłonność do dawania bardzo kosztownych lub nieodpowiednich prezentów już podczas pierwszych miesięcy znajomości. Przykład? Wyobraź sobie, że mężczyzna podarował Ci pierścionek zaręczynowy z brylantem po miesiącu spotykania się. I choć oczywiście dla niektórych kobiet byłaby to ciekawa perspektywa, w praktyce jednak może doprowadzić do niezręcznej sytuacji.

Zasada nr 5 – Weryfikuj jakość produktów

Jeśli zależy Ci na tym, aby prezent faktycznie spełnił swoje funkcje – zweryfikuj jakość podarunku. – Wiele czasu upływa, zanim do naszego sklepu trafia przynęta gotowa do sprzedaży. Dbamy o to, aby aż od koncepcji po produkcję ręczną produkt spełniał wysokie wymagania – nie tylko klientów, ale i naszych ekspertów – pasjonatów wędkarstwa z wieloletnim doświadczeniem – dodaje Remigiusz Kopiej. Co jeszcze może zrobić? Poczytaj opinie w internecie o marce. Sprawdź kraj pochodzenia oraz atesty/certyfikaty, które posiada produkt.

Te kilka zasad sprawi, że Twój mężczyzna z pewnością będzie zadowolony z prezentu. Pamiętając o nich, możesz wyruszyć na zakupy!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *