Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa w Warszawie pozwala pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Dzięki skupionej wiązce światła laser diodowy niszczy cebulki włosa, dzięki czemu z zabiegu na zabieg zwiększa się efekt gładszej skóry na ciele. Jak więc dbać o skórę po depilacji laserowej? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa – co to za zabieg?

Depilacja laserowa to nowoczesny sposób zapewniający efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na lata. Pozwala także uwolnić się od wszelkich problemów związanych z owłosieniem takich jak wrastanie włosów, zapalenie mieszków włosowych, a także podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji.

Depilacja laserowa w Warszawie wykorzystuje działanie lasera diodowego niemieckiej marki Asclepion, który zaliczany jest do medycznej klasy laserów. Wyposażony jest on w skupioną wiązkę światła o długości 810 i 940 nm. W bezpośrednim kontakcie głowicy lasera wiązka światła przekształca się w energię cieplną. Dociera ona do skóry właściwej, na głębokość cebulek włosów prowadząc do ich termicznego uszkodzenia.

W wyniku tego zjawiska dochodzi do stopniowego wypadania włosów, osłabienia ich struktury, a także spowolnienia procesu ich wzrostu. Dodatkowo dzięki temu depilacja domowa staje się rzadsza, przez co skóra ulega znacznej regeneracji.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, podczas którego odczuwalne jest intensywne ciepło, które może powodować przesuszenie skóry. W związku z tym po każdej wizycie w salonie warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżającym zawierające kwas hialuronowy, masło shea, aloes, mocznik. Ze względu na możliwość regulacji parametrów podczas zabiegów skóra może reagować w różny sposób. W wyniku tego może wystąpić zaczerwienienie naskórka bądź obrzęk okołomieszkowy. Dlatego też w domowej pielęgnacji w takiej sytuacji zaleca się korzystać z produktów o właściwościach kojących jak np. aloes, d-panthenol, alantan.

Pomiędzy zabiegami warto także wykonywać peelingi skóry. Regularne ich stosowanie powoduje łatwiejsze wypadanie włosów, a w efekcie spowoduje szybszy efekt gładkiej skóry.

Depilacja laserowa wykonywana latem, szczególnie w miejscach eksponowanych takich jak nogi, ręce czy twarz wymaga stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym w wysokości 30/50 SPF.

Wskazania do depilacji laserowej

  • wrastające włoski;
  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg zapewniający trwały efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na ciele. Mimo niskiej inwazyjności warto jednak dbać o skórę w pielęgnacji domowej po zabiega trwałego usuwania owłosienia. Zapewni ona nie tylko właściwą kondycję naskórka, ale również przyspieszy efekt wypadania włosów.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Cenna wiedza! 🌟 Po depilacji laserowej dbanie o skórę jest kluczowe, aby uniknąć podrażnień i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Teraz wiem, jak zadbać o swoją skórę po zabiegu. Dzięki za te wskazówki! 💆‍♀️💖

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *