Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa w Warszawie pozwala pozbyć się owłosienia w sposób trwały. Dzięki skupionej wiązce światła laser diodowy niszczy cebulki włosa, dzięki czemu z zabiegu na zabieg zwiększa się efekt gładszej skóry na ciele. Jak więc dbać o skórę po depilacji laserowej? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa – co to za zabieg?

Depilacja laserowa to nowoczesny sposób zapewniający efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na lata. Pozwala także uwolnić się od wszelkich problemów związanych z owłosieniem takich jak wrastanie włosów, zapalenie mieszków włosowych, a także podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji.

Depilacja laserowa w Warszawie wykorzystuje działanie lasera diodowego niemieckiej marki Asclepion, który zaliczany jest do medycznej klasy laserów. Wyposażony jest on w skupioną wiązkę światła o długości 810 i 940 nm. W bezpośrednim kontakcie głowicy lasera wiązka światła przekształca się w energię cieplną. Dociera ona do skóry właściwej, na głębokość cebulek włosów prowadząc do ich termicznego uszkodzenia.

W wyniku tego zjawiska dochodzi do stopniowego wypadania włosów, osłabienia ich struktury, a także spowolnienia procesu ich wzrostu. Dodatkowo dzięki temu depilacja domowa staje się rzadsza, przez co skóra ulega znacznej regeneracji.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to zabieg, podczas którego odczuwalne jest intensywne ciepło, które może powodować przesuszenie skóry. W związku z tym po każdej wizycie w salonie warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżającym zawierające kwas hialuronowy, masło shea, aloes, mocznik. Ze względu na możliwość regulacji parametrów podczas zabiegów skóra może reagować w różny sposób. W wyniku tego może wystąpić zaczerwienienie naskórka bądź obrzęk okołomieszkowy. Dlatego też w domowej pielęgnacji w takiej sytuacji zaleca się korzystać z produktów o właściwościach kojących jak np. aloes, d-panthenol, alantan.

Pomiędzy zabiegami warto także wykonywać peelingi skóry. Regularne ich stosowanie powoduje łatwiejsze wypadanie włosów, a w efekcie spowoduje szybszy efekt gładkiej skóry.

Depilacja laserowa wykonywana latem, szczególnie w miejscach eksponowanych takich jak nogi, ręce czy twarz wymaga stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym w wysokości 30/50 SPF.

Wskazania do depilacji laserowej

  • wrastające włoski;
  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa w Warszawie to zabieg zapewniający trwały efekt gładkiej oraz zadbanej skóry na ciele. Mimo niskiej inwazyjności warto jednak dbać o skórę w pielęgnacji domowej po zabiega trwałego usuwania owłosienia. Zapewni ona nie tylko właściwą kondycję naskórka, ale również przyspieszy efekt wypadania włosów.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Cenna wiedza! ???? Po depilacji laserowej dbanie o skórę jest kluczowe, aby uniknąć podrażnień i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację. Teraz wiem, jak zadbać o swoją skórę po zabiegu. Dzięki za te wskazówki! ????‍♀️????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *