Czy depilacja laserowa ma wpływ na oczy?

Depilacja laserowa obecnie należy do najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Należy do zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych, jednak należy się do nich odpowiednio przygotować, a także mieć na uwadze ochronę oczu.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to innowacyjna technologia wykorzystująca skupioną wiązkę światła w celu trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Zabiegi tego rodzaju stanowią obecnie najskuteczniejszą oraz jedną z najbardziej popularnych metod zapewniających efekt gładkiej skóry na długi czas.

Wskazania

  • ciemne, wyraźnie widoczne włoski;
  • podrażnienia skóry w wyniku depilacji metodami tradycyjnymi;
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • wrastające włoski;
  • hirsutyzm.

Czy depilacja ma wpływ na oczy?

Depilacja laserowa Wrocław to zabieg, który polega na emitowaniu skupionej wiązki światła skierowanej bezpośrednio na cebulkę włosa znajdującą się w skórze właściwej. Mimo że głowica lasera zawsze działa wyłącznie w miejscu zabiegowym, zdarzyć się może, że w niewielkim stopniu światło może dostać się do okolic oczu. Wówczas może wystąpić światłowstręt, zaczerwienienie oczu lub pieczenie gałek ocznych. Bardzo często ma to miejsce w przypadku wykonywania zabiegów w okolicy twarzy.

W związku z tym bezpieczeństwo w zakresie wzroku podczas zabiegów depilacji laserowej powinno stanowi główny priorytet. W przypadku zabiegów domowymi urządzeniami do tak zwanej trwałej depilacji również wymagana jest ochrona oczu. W przeciwnym razie zaleca się wykonywanie depilacji laserowej w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Wskazówka

Okulary do depilacji laserowej wyposażone są w specjalne filtry ochronne, których celem jest zatrzymywanie promieni pochodzących z głowicy lasera.

Czy korzystanie z okularów ochronnych jest konieczne?

Korzystanie z okularów ochronnych podczas zabiegu depilacji laserowej jest konieczne. Wszystko dlatego, że wiązka światła pochodząca z głowicy urządzenia może ulec rozproszeniu i rozgrzać siatkówkę, a nawet uszkodzić lub zniszczyć fotoreceptory.

Należy jednak podkreślić, że depilacja laserowa ściśle powiązana jest z oddziaływaniem na cebulkę włosa, a nie ze wzrokiem. Mimo to bardzo ważna jest okolic oczu, aby móc w pełni bezpiecznie przeprowadzić terapię.

Cenną informacją jest również fakt, że laser nie wykazuje bezpośredniego wpływu również na skórę, węzły chłonne czy układ rozrodczy. Technologie depilacji laserowej zostały skonstruowane w taki sposób, aby cała moc urządzenia była skoncentrowana wyłącznie na cebulce włosa.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to w pełni bezpieczny zabieg, który należy do nieinwazyjnych sposobów trwałej redukcji owłosienia. Warto jednak podkreślić, że do zabiegów laserowych warto odpowiednio się przygotować, a także pamiętać o odpowiedniej ochronie. Mowa tu przede wszystkim o ochronie oczu i osłanianiu wzroku specjalnymi okularami, które producent dołącza do urządzenia. W trakcie zabiegu posiadać powinien je zarówno kosmetolog – osoba wykonująca zabieg jak i klient. Jest to bowiem warunek bezwzględny do bezpiecznego rozpoczęcia terapii w gabinecie kosmetycznym.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *