Jak dbać o męskie buty skórzane?

jsa

Mężczyźni kochają skórzane buty za elegancję, trwałość oraz przepustowość powietrza, tak ważną dla zdrowia i komfortu stopy. Aby jednak cieszyć się tym wszystkim, należy dbać o to obuwie w odpowiedni sposób. Tylko wtedy posłuży nam ono przez lata.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Niby wydaje się to oczywiste, ale wciąż wielu mężczyzn popełnia błąd, mierząc skórzane obuwie rano. Tak dobrany rozmiar butów może okazać się za mały. Dzieje się tak dlatego, że po południu stopy są zmęczone i trochę opuchnięte. Z tego powodu najlepiej, abyś wybrał się na zakupy po pracy. Być może nie uda ci się znaleźć idealnego dla siebie modelu stacjonarnie albo po prostu nie lubisz tradycyjnych zakupów. Oczywiście, możesz też zakupić skórzane obuwie, nie wychodząc z domu – przez Internet. Na zippini.pl buty męskie możesz przeglądać do woli. Po prostu dokładnie zmierz swoją stopę i wybierz wariant, w którym będziesz czuł się najlepiej.

Nie noś ich codziennie

Ponieważ męskie skórzane buty są bardzo wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne (a te nie zawsze są możliwe do przewidzenia), nie powinniśmy ich nosić każdego dnia i na każdą okazję. Skóra musi mieć czas, aby odpocząć i pooddychać, więc daj jej na to przynajmniej 2-3 dni w tygodniu.

Używaj łyżki

Męskie buty skórzane są podatne na różne deformacje. Jeśli stracą swój kształt, to będą wyglądać bardzo źle i nie będziesz ich już chętnie zakładał. Jak zapobiec takiej tragedii? Nie wciągaj butów na nogę palcami. Zamiast tego, użyj plastikowej łyżki obuwniczej. Zapobiegniesz rozciągnięciu tylnej części buta. Warto również przechowywać skórzane obuwie ze specjalnymi wkładkami w odpowiednim rozmiarze. Dzięki temu nie będą się w żaden sposób zapadać.

Impregnuj

Zakupienie dobrej jakości impregnatu do obuwia skórzanego, chroniącego je przed brudem oraz wilgocią, to twoja inwestycja w długoletnią radość z wygody i elegancji. Dlatego zaopatrz się w taki środek i nałóż go na całą powierzchnię buta. Kiedy wyschnie, powtarzaj to do momentu, w którym impregnat nie będzie już wsiąkać w skórę. Staraj się przeprowadzać ten zabieg regularnie.

Do matowej skóry używaj pasty

Aby matowa powierzchnia męskiego obuwia skórzanego zachowała swój pierwotny wygląd, powinieneś pastować ją środkiem przeznaczonym specjalnie do tego rodzaju materiału. Wiele past do butów ma właściwości nabłyszczające, a ich użycie w przypadku matowej skóry mogłoby mieć kiepski efekt. Pastowanie odpowiednim preparatem dwa razy w tygodniu pozwoli utrzymać pożądane właściwości matowej skóry.

Nabłyszczaj buty ze skóry lakierowanej

W przypadku powierzchni lakierowanej będziesz potrzebował miękkiej szczoteczki, wody z mydłem (najlepiej szarym), impregnatu oraz ściereczki z mikrowłókien. Szczotka pomoże Ci usunąć zabrudzenia z okolic szwów. Woda i mydło usuną zanieczyszczenia z całej powierzchni buta. Impregnat ochroni skórę przed dalszym wpływem czynników zewnętrznych, a za pomocą ściereczki nadasz swoim butom elegancki połysk.

Wyrób dobre nawyki

Pielęgnacja męskiego obuwia skórzanego różni się od dbania o buty z materiałów sztucznych. Może się przy tym wydawać bardziej skomplikowana, ale to tylko pozory. Tak naprawdę chodzi po prostu o wyrobienie dobrych nawyków i chęć poświęcania potrzebnego czasu na czyszczenie oraz impregnację. A uwierz: nie będzie to czas stracony, bo w zadbanych, skórzanych butach będziesz czuł się naprawdę dobrze.

Summary
Jak dbać o męskie buty skórzane?
Article Name
Jak dbać o męskie buty skórzane?
Description
Mężczyźni kochają skórzane buty za elegancję, trwałość oraz przepustowość powietrza, tak ważną dla zdrowia i komfortu stopy. Aby jednak cieszyć się tym wszystkim, należy dbać o to obuwie w odpowiedni sposób. Tylko wtedy posłuży nam ono przez lata.
Author
Publisher Name
comodne.pl
Publisher Logo
0 I like it
0 I don't like it