Czym jest space age?

spaceage

Moda od zawsze była niezwykle ważną częścią kultury. Na pojawiające się w modzie tendencje niejednokrotnie miały wpływ różne ważne wydarzenia, przełom, czy wręcz kroki milowe w rozwoju ludzkości.

Tak na przykład było z nurtem w modzie nazywanym space age. Narodził się on w latach 60. XX wieku, a inspiracją były pierwsze kosmiczne podboje. Tak zafascynowały one ówczesnych twórców mody, że wprowadzili do swoich kolekcji ubrania nawiązujące do kosmicznych wypraw.

Pierwsza kolekcja space age

Pierwsza kolekcja inspirowana kosmosem powstała w 1964 roku. Na wybiegu pojawiły się modelki, które nosiły stylizacje nawiązujące do kosmicznych strojów astronautów. Jednym z najsłynniejszych projektantów mody, którzy tworzą w tym nurcie był Pierre Cardin.

Futurystyczne ubrania, w których bardzo często stosowano w takie nowatorskie materiały jak na przykład plastik, wyróżniały się białym i srebrnym kolorem i były niezwykle futurystyczne jak na tamte czasy. Kto zatem sądzi, że współczesna moda jest czasami odrobinę zbyt przerysowana i odrealniona, to kilkadziesiąt lat temu takie projekty były prawdziwą modową rewolucją.

To jednak tylko i wyłącznie dowód na to, że moda to również jedna z dziedzin sztuki, a jej projektanci bardzo często znacznie wyprzedzają swoją epokę.

Summary
Article Name
Czym jest space age?
Description
Space age narodził się on w latach 60. XX wieku, a inspiracją były pierwsze kosmiczne podboje.
Author
Publisher Name
comodne
Publisher Logo
0 I like it
0 I don't like it