Boho Chic – moda nie tylko wielkich miast

bohochic


Choć znany od lat 80 tych ubiegłego wieku, dla świata mody ponownie został odkryty w roku 2004 – Boho – chic to wzorzysty i wielobarwny styl świata bohemy połączony ze sportowym luzem. Siostry Olsen, Kate Moss, Rachel Zoe, Cameron Diaz, to chodzące ikony stylu boho, a swoją miłością do niego skutecznie zarażają cały świat.

Kolor i luz to podstawa

Nawet jeśli nie jest się mieszkanką Nowego Jorku czy Warszawy można ubrać się łatwo i tanio tak, aby stylizacja spełniała kryteria boho. Wystarczy przestrzegać kilku wskazówek:

1. Być jak dzieci kwiaty
Styl boho nawiązuje do mody hippisowskiej, więc luźne długie spódnice, kwieciste koszule, kamizelki, chusty, tuniki, szerokie spodnie doskonale nadają się dla boho – maniaków. Im więcej kolorów i wzorów, tym lepiej.

2. Mieć sportowy luz
Strój w stylu boho nie może krępować ruchów. Odzież jest szyta z najlepszych materiałów naturalnych, jest szeroka, przewiewna; daje poczucie swobody, komfortu, nieskrępowania.

3. Zestawiać szokujące połączenia
Zestawianie poszczególnych elementów stylizacji nie wyklucza z zasady żadnych łączeń. Założenie luksusowych szpilek do spodni dresowych jest czymś zupełnie normalnym w stylu boho chic. Klasyczny żakiet od drogiego projektanta z plastikową biżuterią zakupioną na bazarze – jak najbardziej! Boho szokuje kolorem i zestawieniami – żadnych nudnych szablonów!

4. Posiadać dodatki w znacznej ilości
Do stroju w stylu boho potrzeba wielu dodatków. Wisiorki, bransolety, paski, okulary, łańcuszki, kapelusze i przede wszystkim torby – wielkie, przepastne jak worki podróżne czy plecaki dawnych hippisów- obieżyświatów.

Styl boho nie tylko w szafie

Boho to nie tylko stylizacja dotycząca ubioru. Coraz częściej styl dotyczy aranżacji wnętrz albo oprawy imprez. Wesela plenerowe w stylu boho chic są hitem ostatniego roku. Panna młoda na boso, w wianku z żywych kwiatów, w przewiewnej sukni to nie tylko znana scena z filmu „Forrest Gump”, ale to coraz częstszy widok na polskich weselach.

Summary
Boho Chic – moda nie tylko wielkich miast
Article Name
Boho Chic – moda nie tylko wielkich miast
Description
Choć znany od lat 80 tych ubiegłego wieku, dla świata mody ponownie został odkryty w roku 2004 - Boho – chic to wzorzysty i wielobarwny styl świata bohemy połączony ze sportowym luzem.
Author
Publisher Name
comodne.pl
Publisher Logo
0 I like it
0 I don't like it